3 typy lidí, kteří vám brání v dosažení vašich cílů

Gynex

Reklama

Každá máme nějaký sen. Jedna si chce otevřít vlastní kavárnu a prodávat v ní domácí moučníky, po kterých se budou zákazníci olizovat až za ušima. Druhá touží odjet za hranice, vyzkoušet si život v jiné kultuře a osvojit si cizí jazyk. Třetí si přeje spustit vlastní e-shop a prodávat na něm ručně šité oblečení pro děti.

I když jsme každá úplně jiná, všechny máme své sny. A je to tak dobře, každý by měl mít svůj sen, za kterým si půjde. Co když ale kolem sebe máte lidi, kteří vám v tom brání? Možná se totiž obklopujete tzv. zabijáky snů, jež aniž by kolikrát chtěli, podvědomě vás od splnění si svého snu odrazují a vaše snahy hatí.

Negativní člověk

Mít ve své blízkosti negativně založeného člověka není obecně vůbec žádným přínosem, ba spíše naopak. Pokud se totiž stýkáme s někým, kdo na všechno a na všechny hledí z té stinné stránky a na ničem neumí najít to dobré, automaticky nás táhne ke dnu.

A možná se někdo takový objevuje i ve vašem okolí. Je to člověk, kterému když se svěříte se svými sny a plány, začne se na vás mračit a během chviličky vysype z rukávu tolik negativních důvodů, proč to nejde, proč byste se do toho neměla pouštět a proč vám to nevyjde. Skutečně se chcete nechat ovlivňovat od někoho, kdo nic v životě nedokáže, protože to prostě ani nezkusí?

Přechytralý člověk

Člověk mající pravdu za každou cenu, který nedokáže brát v potaz, že by pravdu mohl mít také někdo jiný. Jsou to přesně ty lidi, kteří, jak se říká, všude byli, všechno viděli minimálně třikrát a všechno umí nejlépe. Nemáte kolem sebe někoho takto založeného?

Na první pohled se možná zdá, že mít vedle sebe někoho takhle zkušeného přece nemůže být na škodu. Jenže pozor – tihle lidé se mnohdy jen tváří, že všechno umí, nebo jsou o tom přesvědčeni, ačkoli to třeba ani není pravda. Mají jen svoji pravdu a přes tu nejede vlak. Ani s nimi ale svých snů nedosáhnete.

Posměvačný člověk

Posměváčky nemá nikdo rád. Možná vám to kladla na srdce paní učitelka již jako malé holčice v mateřské školce, protože jak je známo – posmívání se nedělá přátelé. Jenže posměváčci jsou i mezi dospělými a kdo ví – třeba je alespoň jeden takový i ve vaší blízkosti.

Pokud tomu tak skutečně je, odhalíte ho poměrně snadno. Ať mu totiž řeknete cokoli, vysměje se vám a udělá si z toho legraci. Nic nebere vážně a doslova si libuje v tom, když může někomu pošlapat jeho sny. A jde mu to bohužel dost dobře, protože s takovým člověkem za zády nic ani nezkusíte, jelikož podlehnete jeho dojmu, že je to vlastně strašná hloupost.

Je úplně jedno, jaký je váš sen. Je totiž váš a nikdo by vám do něho neměl mluvit. Zamyslete se, jestli kolem sebe nemáte některý z výše zmíněných typů lidí – a pokud ano, snažte se jim vyhnout. Jedině tak se vám na vaší cestě podaří dojít až do cíle.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Tělové mléko Caralotion

Reklama

Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Více informací: Podrobnosti o cookies.