5 typů lidí, kteří z vás pomalu, ale jistě vysávají energii

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Lidé, kteří z vás vysávají energii, se mohou vyskytovat kdekoliv – mohou být u vás v práci, mezi vašimi příbuznými, ale klidně to může být i váš partner. Víte, jak se můžete proti těm, kteří vás vysávají, bránit? S našimi tipy zjistíte, před kým byste se měli mít na pozoru a jak se takovým lidem ubráníte.

Každý mu/jí ubližuje

Takový člověk se s vámi chce pravděpodobně pravidelně scházet, aby si s vámi mohl popovídat. Přátelská konverzace se však brzo změní v hromadu nářků, které musíte několik hodin v kuse poslouchat. Musíte si vyslechnout o tom, jaké peklo má doma i v práci, jak nic nestíhá, že je unavená. Když však vyrukujete s řešením, dělá, jako kdyby vás neslyšela. Situace dané osoby je totiž natolik těžká, že nemá žádné řešení. Nemluvě o tom, že vy máte samozřejmě vše mnohem lepší.

Jak danou situaci řešit: Pokud vám daný člověk říká o tom samém už po několikáté, ohraďte se – řekněte, že už nic nového nevymyslíte a neustálé omílání toho samého k řešení nevede. Pokud se situace nezlepší, můžete s danou osobou trávit jen tolik času, kolik uznáte za vhodné.

Sebestředný narcis

Takoví lidé jsou na první pohled zábavní a přitahují pozornost. Občas se může zdát, že každý v jejich okolí se poveze na vlně radosti a pohody také. To však platí pouze do chvíle, kdy je narcis v centru pozornosti. Když tomu tak není, je konec – jejich pozornosti se nedočkáte. Je to jen samé já, já a zase já.

Jak danou situaci řešit: Buďte realisté. Pokud potřebujete podpořit nebo s něčím pomoct, běžte za někým jiným, zde se pozornosti nedočkáte. A když už se s nimi občas dá spolupracovat, musíte apelovat na to, že je daná situace v jejich zájmu.

Zdroj: Freepik.com

Pomlouvá, kudy chodí

Typickou drbnu vám jistě nemusíme dlouho představovat. Sejdete se u kávy a během deseti minut víte vše o lidech z vašeho okolí – o těch, které znáte, ale i neznáte. Takový člověk však nevynechá jedinou příležitost k tomu, aby pomluvil i vás.

Jak danou situaci řešit: Vaše hodnota je v tom, jací skutečně jste. Nejste těmi, za které vás považuje člověk, který vás pomluví. Takové řeči prostě ignorujte a neberte si je osobně. Všem těmto drbacím sešlostem se vyhýbejte, případně dané osobě řekněte, že máte s jejím chováním problém.

Drama queen

Člověka, který musí dělat z jakékoliv situace drama – takového má ve svém okolí téměř každý z nás. Takové osoby se vyžívají v tom, když mohou něco řešit, když mohou bojovat. A nezáleží na tom, zda otevřeně, nebo skrytě. Ať už jde o věčné hádky, nebo naopak přehlížení, není společnost takových osob příjemná.

Jak danou situaci řešit: V případě konfliktu se snažte držet v klidu. Zhluboka se nadechněte, počítejte do deseti. Občas uznejte pravdu dané osoby, nebude to čekat. Pokud však nesouhlasíte, jasně řekněte svůj názor.

Všechno ví, všechno zná, všude byl/a

S takzvaným ředitelem zeměkoule se za život setkal každý minimálně jednou. Takový člověk musí mít vše pod kontrolou, samozřejmě i váš život. Tento člověk má svůj názor na vše, váš vlastní neakceptuje. Klidně si vás zkontroluje, zda se jeho instrukcemi opravdu řídíte.

Jak danou situaci řešit: Řešení je jednoduché – člověku, který ze sebe dělá, že je něco víc, nemá smysl odporovat. Jednejte v klidu, řekněte svůj názor. Klidně poděkujte za radu, ale dodejte, že si poradíte sami a jinak.

Máte kolem sebe negativní lidi, nebo se vám podařilo vybudovat si kolem sebe skupinku opravdu skvělých přátel?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Tělové mléko Caralotion

Reklama

Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Více informací: Podrobnosti o cookies.