Co (ne)dělat, když je vám mizerně?

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Ve chvíli, kdy se cítíte mizerně, potřebujete v životě nějakou vzpruhu na zlepšení nálady. Jak se zbavit špatné nálady? A co naopak nedělat, když zrovna ležíte v posteli a je vám pod psa? Přečtete si náš článek a získejte tipy, které vám zaručeně pomohou.

Relaxujte

Dělejte aktivitu, která vás naplňuje, pořádně si odpočiňte a nemyslete na povinnosti a starosti. Rádi sportujete? Tak hurá do toho. Jste vášnivý čtenář, ale dlouho jste na žádnou knihu neměli dostatek času? Zavrtejte se do křesla s dekou, čajem a vaší nejoblíbenější knížkou, která vám vykouzlí úsměv na tváři. Pokud budete ležet na gauči, koukat do stropu a zbytečně se trápit, v ničem vám to nepomůže, proto tohle rozhodně nedělejte.

Spánek

Kvalitní spánek je důležitý pro psychickou pohodu, svěžest a dobrou náladu. Pokud jste se špatně vyspali, cítíte se unaveně, podrážděně a sklesle. Před spaním si dopřejte horkou koupel s bylinkami nebo solí, která vás krásně uvolní a zrelaxuje. Pokud trpíte nespavostí, nepijte před spaním kávu, nejezte těžké pokrmy, spěte ve vyvětrané místnosti a dlouhodobě se udržujte v kondici.

Vynechte tučné jídlo

Jídlo ovlivňuje psychickou i fyzickou kondici. Zejména ve chvíli, kdy se cítíte špatně nebo v depresi, zapojte do jídelníčku zdravou stravu. Přidejte do jídelníčku ovoce a zeleninu, kombinujte chutě a barvy. Tučné pokrmy způsobují zdravotní problémy, mají negativní vliv na zažívání, zvyšují hladinu cholesterolu a přispívají k tvorbě ucpaných pórů.

Zdroj: Freepik.com

Neuzavírejte se do sebe

Nejhorší, co můžete udělat, je být na vše sám. Nechte si pomoci od vašich nejbližších, jsou tady přece pro vás. Buďte s lidmi, kteří vás mají rádi, svěřte se nebo naopak podnikněte něco zábavného, při čem se odreagujete.

Čerstvý vzduch je také důležitý

Cítíte se ve svém bytě jako v noře? Máte celý den zatažené žaluzie a nevětrali jste už nějaký ten pátek? Vytáhněte žaluzie, pořádně vyvětrejte a nechte do bytu vpustit světlo. Pobyt na čerstvém vzduchu má kladný vliv i na psychiku. Zkuste vyměnit MHD za chůzi, uvidíte, co to s vámi udělá.

Dejte si čokoládu

Kvalitní čokoláda, která obsahuje minimálně 70% kakaa, má mnoho pozitivních účinků na lidský organismus. Obsahuje mnoho vlákniny a živin, zlepšuje prokrvení, snižuje krevní tlak, stimuluje mozek a je bohatá na antioxidanty, dokonce více než brusinky.

Co děláte vy, když se necítíte ve své kůži?

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama