Proč by měla být matcha součástí vašeho života aneb její pozitivní účinky na zdraví

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Čaj matcha se v současnosti stává stále více populárním nápojem. A to nejen pro svou příjemnou chuť, ale také své účinky na zdraví. Jaké zdravotní přínosy pro vás tento čaj, který je součástí buddhistických obřadů v Japonsku, má?

Lepší paměť a koncentrace

Matcha obsahuje aminokyselinu L-theanin, který má na svědomí to, že se po ní budete cítit mnohem uvolněněji. To však neznamená, že budete unavení, ba naopak. Matcha obsahuje také thein, stejně jako každý zelený čaj, a proto se může stát spolehlivým nakopávačem vaší energie. Matcha čaj má také skvělý vliv na paměť a koncentraci.

Pomáhá při hubnutí

Pitím matchy se vám bude zrychlovat metabolismus, což znamená, že se pro vás stane hubnutí mnohem snadnějším – při pití čaje matcha probíhá spalování tuků o něco rychleji než bez něj. Ano, sice si můžete koupit drahé spalovače tuků plné chemie, matcha je však přírodní a navíc si můžete užít při pití její chuť.

Posiluje imunitu

Matcha obsahuje antioxidanty katechiny, které jsou hojně obsažené ve všech zelených čajích. Až 60 procent z nich tvoří EGCG. Jde o látku, která má pozitivní vliv na správné fungování imunitního systému – a zvládne vás tak ochránit před různými nemocemi. Její pravidelné pití může preventivně pomáhat proti nádorovým onemocněním a kardiovaskulárním chorobám. Mimo jiné obsahuje matcha také železo, bílkoviny, draslík, vápník a vitaminy A, E a C.

Zdroj: Freepik.com

Čistí a detoxikuje

Matcha se pěstuje způsobem, který zajišťuje, že v listech čaje zůstává větší množství chlorofylu. Díky němu je čaj krásně zelený, ale navíc umí působit jako silný antioxidant a detoxikační prostředek. Z těla vyplaví nejen chemické toxiny, ale i těžké kovy. A navíc vám po něm bude opravdu dobře.

Věděli jste, že matchu můžete pít jak teplou, tak i studenou? Její forma je prášková. Zatímco klasický zelený čaj se louhuje, matcha se v nápoji rozpouští – a do vašeho těla se dostane více prospěšných látek. Matchu můžete přidávat také do různých jídel, oblíbená je zejména v dezertech, například ve formě osvěžující zelené zmrzliny.

Dodá vám energii

Matcha obsahuje teofylin a thein. Jde o látky podobné kofeinu v kávě, narozdíl od kofeinu vám však zmíněné látky budou dodávat energii postupně. Po vypití šálku kávy se sice můžete cítit nabuzeně, ale po chvíli můžete být ještě unavenější než doposud. U matchy se energie uvolňuje v průběhu 3 až 6 hodin.

Tip: Přečtěte si také jaké blahodárné účinky má pro lidský organismus mátový čaj.

Co vy a matcha? Oblíbili jste si tento zelený nápoj stejně jako my?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Tělové mléko Caralotion

Reklama

Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Více informací: Podrobnosti o cookies.