Vision board aneb nástěnka, která plní sny

Zdroj: Pixabay.com

Gynex

Reklama

Spousta úspěšných lidí má jedno společné – a tím je zaměření pozornosti na věci, kterých chtějí dosáhnout. Nezáleží na tom, zda jde o sportovce, podnikatele nebo různé kreativce. Každá z těchto osob ví, co chce a kam směřuje. A v tom jim může pomoct vision board.

Lidský mozek umí přijímat velké množství nejrůznějších informací. A to s pomocí všech dostupných smyslů. Právě vizuální stimulace je velmi účinným způsobem, jak můžeme zaměřit svoji pozornost na věci, které jsou naším cílem. A to zejména proto, že v nás vizualizace umějí probudit emoce.

Obrázky i afirmace zde mají svoje místo

Vision board je jakousi nástěnkou vašich vizí, tvořit ji může koláž nejrůznějších obrázků a fotografií, klidně i afirmací vašich snů. Přidat můžete také svoje oblíbené citáty či motto. Jde o jednoduchou a skvělou metodu, skrze niž můžete zaměřit svoji pozornost na to, čeho chcete dosáhnout. Nástěnka ve vás evokuje pocity touhy po jejich dosažení.

Díky této nástěnce se vaše sny a cíle stanou hmatatelnými a jasnými. Obrázky a afirmace, které u nástěnky použijete, budou stimulovat vaše podvědomí a vybičují vás k tomu, abyste udělali správná rozhodnutí a kroky potřebné k tomu, abyste si své sny splnili. Pobavte se se svými nejbližšími, třeba budou některé vaše sny stejné, můžete se vzájemně podporovat.

Měli byste se cítit příjemně a šťastně

Je však velmi důležité, abyste se při pohledu na svoji vision board cítili příjemně a šťastně, rozhodně by pro vás neměla být demotivující. Měla by vás naplnit pocity podobnými těm, které budete cítit, když se vám váš sen vyplní. Prožívání intenzivních a pozitivních pocitů je pro vás důležité. Vision board může mít jakoukoliv podobu – od obrázku na lednici po velkou koláž na stěně. A jak si ji můžete vyrobit?

Zdroj: Pixabay.com

Jak na výrobu vision board?

  • Jaké jsou vaše cíle – Také patříte k lidem, kteří vědí, co v životě nechtějí, ale naopak netuší, co opravdu chtějí? V tom případě buďte výjimkou a ujasněte si, co chcete. Vaše myšlenky, které si utřídíte, můžete pak převézt do hmotné podoby v podobě nástěnky.
  • Obrázky, které inspirují – Sbírejte různé časopisy z různých oblastí a z nich si vybírejte obrázky, které vás zaujmou, které vás budou inspirovat. Po inspiračních obrázcích se podívejte také na internetu.
  • Fotografie a afirmace – Obrázky z internetu doplňte o fotky sebe a těch, které milujete. Klidně přidejte fotky těch, s nimiž se chcete setkat. Přidejte i afirmace. Afirmace jsou pozitivní prohlášení, která jsou formulovaná v přítomném čase bez podmiňování. Například: bydlím v krásném domě, mám skvělého přítele, úžasnou rodinu. Klidně přidejte slova, jako jsou štěstí, láska, důvěra.
  • Připravte si materiál – Nyní si kupte nástěnku nebo velký kus kartonu. Na něj můžete začít své sny a vize přilepovat a psát.

Vision board je skvělým způsobem, jak si můžete ujasnit, co od života chcete. Jak by podle vás ideální vision board vypadala?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Tělové mléko Caralotion

Reklama

Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Více informací: Podrobnosti o cookies.